GLAS OCH KERAMIK / Mat- och kaffeserviser / Matservisdelar 4961485
*
nr 496 1485
Matservisdelar
ca 35 del, Gefle, Stina
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 november 2007
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/11 20:59:26
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle matservisdelar mattallrik stina svensk keramik svenska keramiker tallrik
-
3115 Matservisdelar
26 delar, Höganäs, 1970-tal. Diameter: 16-24 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:59
*
Matservisdelar
nr 496 1485
Matservisdelar
ca 35 del, Gefle, Stina
Utrop: | 1.500 kr |
---|---|
Såld: | 1.300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 19 november 2007 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
18/11 20:59:26 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle matservisdelar mattallrik stina svensk keramik svenska keramiker tallrik
-
3115 Matservisdelar
26 delar, Höganäs, 1970-tal. Diameter: 16-24 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:59